צור חשבון
דף הבית | Winner's Unlimited - מס' 103 | אוסף הזמנות נישואין - משפחות גדולי הדור, אדמורי"ם, ורבנים חשובים
ספרי קודש, מכתבי רבנים ואדמור"ים, יודאיקה, מפות, כרזות, גלויות, שטרות, ארץ ישראל וציונות
רביעי, נובמבר 29, 2017 - 17:00

496 . אוסף הזמנות נישואין - משפחות גדולי הדור, אדמורי"ם, ורבנים חשובים

אוסף חשוב של כ 160 הזמנות נישואין ממשפחות גדולי ישראל, אדמור"ים, ורבנים חשובים. מרבית ההזמנות משנות ה 40 וה 50, חלקן משנות ה 80.

בין ההזמנות המופיעות נציין הזמנה לחתונת רבי יעקב אדלשטיין זצ"ל [רבה המנוח של רמת השרון, בנישואיו לבת דודו שולמית בתו של הרב מרדכי שמואל קרול רבה של כפר חסידים בשנת תשי"א], הזמנה לחתונת רבי ברוך דב פוברסקי [לימים ראש ישיבת פוניבז'] עם בת הרב ישראל חיים קפלן [תמוז תשי"ד],הזמנה לחתונת בתו של רבי יעקב ישראל קניבסקי [הסטייפלר] עם הרב שלמה ברמן [אב תשי"ב], הזמנה לחתונת בת הגרי"ש אלישיב [שרה רחל] עם רבי ישראל יוסף ישראלזון [אלול תשט"ו], הזמנה לחתונת בתו של רבי שלמה זלמן אויערבאך [בילא רחל] עם רבי זלמן נחמיה גולדברג [אלול תשי"ד, לימים מגדולי הפוסקים], הזמנה לחתונת נכדת המגיד ממעזריטש עם רבי יצחק מאיר הכהן- נכד הרב אלימלך גורדון בכסליו תשל"ח, הזמנה לחתונת בנו של רבי מאיר קרליץ [אחיו של החזון איש]- רבי שמריהו יוסף נסים קרליץ [ממייסדי וראשי כולל חזון איש בבני ברק - כסליו תשי"א], ברכה לחתן וכלה בכתב ידו וחתימתו של הרב יונה מרצבך מראשי ישיבת 'קול תורה' ועוד.

כמו"כ מופיעות עשרות הזמנות חתונה ממשפחות רבנים וראשי ישיבות חשובות וידועות ביניהן: זילברשטיין, רוטנברג, לנדא, מרקוביץ, ברנד, סופר, פראנק, ארלנגר, פרידמן, דיסקין, שכטר, אריאלי, קרליץ, סלנט, פרידלנדר ואחרים. 

ההזמנות כמעט כולן נשלחו למשפחת קרלבך מבני ברק לדורותיה. מופיעות מספר הזמנות בר מצוה. גדלים ומצבים שונים, בחלק מההזמנות כתמי זמן, בחלקן צדה האחד של ההזמנה חסר [בדרך כלל הצד המיועד לכתובת ודרכי הגעה].

מצב כללי טוב. 

 

הערכה

$300 - $400
המכירה הסתיימה.
$150
$312
המחיר כולל עמלת קונה
קטגוריה: 

פריטים נוספים ממכירה זו

 'מצפים למשיח' - מדלית כסף ממלכתית עם ליטוגרפיה. עיצוב: משה קסטל. שנת הנפקה: 1986.

בד כיסוי למצות. גרמניה, ראשית המאה ה 20.

כרזה פרסומית על גבי נייר שפותח מפילים לסרט 'היהודי הנודד' LE JUIF ERRAT, צרפת שנות ה

שו"ת הרי"מ. שאלות ותשובות ולקוטים על מסכתות הש"ס, מאת רבי יצחק מאיר [האדמו"ר מגור].

* שו"ת מנחת אלעזר מאת רבי חיים אלעזר שפירא חלק ראשון מונקאטש תרס"ב, מהדורה ראשונה.

כתב שד"רות של עדת המערביים בירושלים שניתן לשליח ר' בן ציון פריסייאד