צור חשבון
דף הבית | Winner's Unlimited - מס' 109 | הזמנת לחתונת בן האדמו"ר משומרי אמונים, רבי אהרון ראטה
ארץ ישראל וציונות, גלויות ותצלומים, נומיסמטיקה, כרזות, מפות, יודאיקה, ספרי קודש, מכתבי רבנים ואדמור"ים
שלישי, אוגוסט 21, 2018 - 17:00

456 . הזמנת לחתונת בן האדמו"ר משומרי אמונים, רבי אהרון ראטה

הזמנה לחתונת בנו של האדמו"ר משומרי אמונים [מייסד החסידות] רבי אהרון ראטה. החתן: רבי אברהם חיים [האדמו"ר משומרי אמונים-ירושלים], הכלה: בתי' חיה, ירושלם. עם תוספת מעניינת מאת סב החתן האדמו"ר מזוועהיל.

הזמנה מעניינת בה מכונה האדמו"ר משומרי אמונים רבי אהרון ראטה בשם 'אדמו"ר מסאטמר'. בשנת תרפ"א הקים האדמו"ר חבורה בשם 'יראי ה'' בעיר סאטמר שברומניה ותקופת מה כונה 'האדמו"ר מסאטמר' ולדידם של נאמניו נחשב היה הוא לתקופת מה לממשיכו של האדמו"ר מסאטמר. בצדה השמאלי של ההזמנה תמונה האדמו"ר מזוועהיל, לצדה כיתוב מודפס בו הוא קורא לעזרה בהוצאות הנישואין של בנו החתן ר' מרדכי ומברך את המסייעים בזה.

האדמו"ר רבי אהרן ראטה [ר' אהר'לך' תרנ"ה-תש"ז, 1894-1947] מייסד חסידות שומרי אמונים,  נודע בכינויו 'רבי אהרל'ה' ועל שמו נקראים עד היום בני הישוב הישן בירושלים 'רבי אהר'לך'. נולד באונגוואר לאביו שהיה קצב והתחיל בעצמו את שושלת האדמורו"ת, דבר נדיר כשלעצמו. מחסידיו דרש להתנהג בצניעות מופלגת ובפרישות על פי דרכו, חיבר ספרים רבים, ביניהם 'שומר אמונים' ו'טהרת הקודש'. החבורה הקדושה ממשיכה עד ימינו את דרכו בקהילות החסידיות "תולדות אהרן", "שומרי אמונים", "תולדות אברהם יצחק", "מבקשי אמונה" ועוד.

החתן האדמו"ר רבי אברהם חיים ראטה [תרפ"ד - תשע"ב 1924-2012] האדמו"ר הראשון של חסידות 'שומרי אמונים' לאחר פטירת ה'חוקי חיים', מייסד חבורת 'שומר אמונים' בשנותיו הראשונות באדמו"רות כונה "האדמו"ר מברגסאז" על שם מקום הולדתו.

30x10 ס"מ [פתוח]. מצב טוב מאד.

הערכה

$300 - $400
המכירה הסתיימה.
$100
$134
המחיר כולל עמלת קונה