צור חשבון
דף הבית | Winner's Auction 113 | מקבץ תצלומים [25] מקוריים מהלוויית הקדוש דוד רזיאל בירושלים, בצירוף מכתב מרבי אריה לוין למשפחתו, ירושלים תשכ"ב [1962]
אישיים מפורסמים, אמנות, ספרי קודש, מכתבי רבנים וכתבי יד
שני, אפריל 8, 2019 - 18:00

21 . מקבץ תצלומים [25] מקוריים מהלוויית הקדוש דוד רזיאל בירושלים, בצירוף מכתב מרבי אריה לוין למשפחתו, ירושלים תשכ"ב [1962]

25 תצלומים מהלוויתו של דוד רזיאל הי"ד. בין המצולמים- רבי אריה לוין, הרב שלמה גורן, מנחם בגין ועוד, בתצלומים נראה משמר הכבוד ושורות מנהיגי אצ"ל חולקים כבוד אחרון למפקדם.
דוד רזיאל (תרע"א - תש"א, 1910-1941), מפקד האצ"ל. בצעירותו למד בישיבת מרכז הרב, שם למד בחברותא עם הרצי"ה קוק ועם הרב אברהם שפירא, ששימשו לימים כראשי הישיבה. היה ממייסדי האצ"ל לאחר שהוחלט להתפצל מ'ההגנה', לאחר שז'בוטינסקי נפגש עמו ציין ז'בוטינסקי כי חיכה לאדם כמו רזיאל 15 שנה, והחליט למנותו לנציב בית"ר בארץ. לאחר פרוץ מלחה"ע ה 2 הוחלט באצ"ל להצטרף לבריטים במלחמתם בנאצים (מה שהוביל לפרישת הלח"י). רזיאל מונה ע"י הבריטים לעמוד בראש יחידת קומנדו קטנה שנשלחה לעיראק. שם נהרג רזיאל במתקפה על העיר פאלוג'ה.
רזיאל נטמן ע"י הבריטים בעיראק, לאחר מותו נעשו השתדלויות רבות בקרב ממשלת עיראק להעלות את קברו ארצה, רק בשנת 1955 הסכימו העיראקים להעביר את עצמותיו, אך בתנאי שעצמותיו ייטמנו בקפריסין ולא בישראל, בשנת 1961 הצליח מנחם בגין לשכנע את מנהיגה החדש של קפריסין ובכ"ח באדר התקיים הלוויתו של רזיאל בהר הרצל בירושלים בנוכחות אלפי אנשים.

[25] תצלומים. 9X7 ס"מ. מצב טוב מאד.

בנוסף מצורף מכתב בכתב ידו של הצדיק רבי אריה לוין למשפחת דוד רזיאל מתאריך ו' בניסן תשכ"ב שבו מעודד רבי אריה את המשפחה לשמוח בחג הפסח ואף מביא כדוגמא אלמנה בשם רחל לאה, שלימים נכדה היה לא אחר משניאור זלמן חשין, שופט בימ"ש העליון, שתמיד השתדלה לחוג את חג הפסח בשמחה, ומפציר בבני המשפחה לנהוג כמוה. [1] דף נייר. 15X21 ס"מ. מצב טוב מאד, סימני קיפול.

הערכה

$1,000 - $1,500
Auction is inactive.
$500

פריטים נוספים ממכירה זו

קטע מחיבור לא ידוע של פירוש על התורה על דרך הקבלה שנכתב כנראה בספר

כרתי ופלתי, על שלחן ערוך יורה, מאת רבי יהונתן אייבשיץ.

העותק האישי בו התפלל ושפך את צקון לחשו המקובל האלוקי רבי יהודה פתיי

סידור לכל השנה, לימות החול, לשבתות לשלש רגלים ולימים נוראים.

ספרו של רבי אברהם אבלי הלוי גומבינר (בעל ה'מגן אברהם') על הילקוט שמעוני.