צור חשבון
דף הבית | מכירה פומבית מס' 106 | דיוקן. טימור צאקו Timur Tsaku נ. 1972
אינשטיין ואישים מפורסמים, ציונות, חפצי יודאיקה, מכתבי רבנים ואדמו"רים, ואוסף מכתבים אל סר משה מונטיפיורי מעזבונו של הרב אברהם שישא - לונדון - עמלת רוכש 22%
שלישי, מרץ 6, 2018 - 19:00

30 . דיוקן. טימור צאקו Timur Tsaku נ. 1972

ציור שמן על עץ. דיוקן של ר' אליעזר ברלנד. האמן הסופר-ראליסטי המפורסם צאקו. ישראל, 2006 בערך.

מפרט: ציור שחור-לבן, 53X73 ס"מ, כולל מסגרת עץ 85X104 ס"מ. עם חתימת האמן.

מאפיינים ייחודיים: יצירת אמנות היפר-ראליסטי, דמוית-תצלום ומעוררת השתאות, שצוירה בטכניקה ייחודית ביד האמן טימור צאקו (Timur Tsaku).

רקע: צאקו נולד בשנת 1972 בטשקנט שבאוזבקיסטן. לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר לאמנויות, למד במכללה במגמת במאי תאטרון, ולימד ציור ורישום באקדמית טשקנט לאומנות ולתאטרון. בשנת 1991 החל לצייר בישראל את אחת מסדרות הציורים החשובים שלו, "חיות הקודש" ["The God’s Angels"]. ציורים אלו, פרסמו את שמו בעולם האמנות, ובמיוחד בקרב קהל הציירים הראליסטים בארה"ב. בשנת 2001 הוא שב לישראל על מנת ליצור אמנות בהשראה תנ"כית. בשנת 2006 הוא החל בציור סדרת דיוקנאות של צדיקים יהודים ["Tsadikim"], תוך שהוא מתפרסם כרב אמן מדהים ומוכשר בתחום ציורי הפורטרטים. 
ציוריו מתאפיינים בסגנון היפר-ראליסטי, ומשקפים שילוב ייחודי של כושר יצירתי, הרכבים בשחור-לבן וטכניקה מדהימה של דיוק בפרטים הקטנים. הדמויות בציוריו תופסות את רוב שטח התמונה, כאשר ברקע מופיע נוף אבסטרקטי. ציור האנשים והחיות שהוא מצייר, באמצעות מכחול "triple zero" וזכוכית מגדלת, נראים כמעט כצילומים. הוא מפגין טכניקה ווירטואוזית המצליחה לשקף באופן מעורר השתהות את הייחודיות של האנשים המצוירים, אופיים ומצב רוחם. עבודותיו הם כה ייחודיות עד שניתן לזהות את היוצר מיידית. ציוריו מעוררי פליאה, ומהווים שילוב של היפר-ראליזם וסוראליזם. החל משנת 2011 הוא הוזמן לצייר את דיוקנו של בוריס ילצין, והמשיך בציור הדיוקנאות הרשמיים של מדינאים רוסים רבים.
יצירותיו מוצגות בגלריות לאומנויות היוקרתיות ביותר בארה"ב, באוספים מובחרים בישראל ובאוספים פרטיים של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ראש ממשלת רוסיה דימטרי מדבדב, ושל נכבדים רוסים נוספים.

מצב: טוב מאוד. 

הערכה

$30,000 - $40,000
המכירה הסתיימה.
$15,000
לא נמכר
קטגוריה: 

פריטים נוספים ממכירה זו

הגדה של פסח עם תרגום מאראטי. עם ציורים. פונה, תרל"ד 1874.

לה ב’ינגאנסה די און ג’ודייו, נקמתו של יהודי, רומן בלאדינו על עלילת

מכתב הלכתי מאת מרבי יעקב ישראל קניבסקי ה'סטייפלער', בו הוא עוסק גם